Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulussa juhlitaan taas valmistuneita — katso nimet tästä!

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta 30.11.2018 valmistuvat

Raimo Eerola

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulussa juhlitaan taas valmistuneita — katso nimet tästä!

Mikkeli:

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi amk): Holappa Terttu Anneli, Raahe.

Luonnonvara-alan ylempi amk tutkinto, metsätalousinsinööri (ylempi amk): Savolainen Hennariikka, Leppävirta.

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulu tutkinto, metsätalousinsinööri (amk): Särkelä Anni Aleksandra, Taipalsaari.

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi amk): Järvinen Tiina Katariina, Kotka.

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (amk): Iivonen Eija Liisa, Mankala, Juutilainen Riikka Johanna, Joutseno, Vesalainen Anne Sari Marjatta, Kouvola.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (amk): Björkberg Jarno, Muurame, Chan Win-Yee Wendy, Mikkeli, Kasurinen Anne Helena, Mikkeli, Kaukonen Kati Johanna, Mikkeli, Koskinen-Välisaari Maija Melina, Mikkeli, Pakkanen Helena Maarit, Mäntyharju, Tamminen Niko Samuli, Jyväskylä.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (amk): Kaurila Saija Marjaana, Teuva, Kämäräinen Terhi Pauliina, Leppävirta, Pienmunne Heidi Elise, Mikkeli, Tarkiainen Matias Olavi, Mikkeli, Viitanen Enni-Mari Anna Amanda, Mikkeli.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (amk): Aalto Niina Erika, Jyväskylä, Kokkonen Hanna Kaisa Annika, Kuopio, Lehto Kaisla-Mandi, Hämeenlinna, Lumpeinen Kaisa Maarit, Pieksämäki, Malinen Atte Johan Richard, Vantaa, Matikainen Johanna Maaria, Mikkeli, Metsola Minna Tehilla, Mikkeli, Neuvonen Jenni Juulia, Helsinki, Närhi Anni Emilia, Varkaus, Pöntinen Emmiina Rosa Marie, Mikkeli, Uimonen Emmi Reetta Eveliina, Mikkeli.

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (amk): Auvinen Tommi Kalle Aleksi, Mikkeli, Kukkonen Mikko Juhani, Kerava, Nyman Jyri Juuso, Jyväskylä.

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (amk): Murtazaeva Elina, Venäjä.

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi amk): Henttonen Eini Marja Päivikki, Savonlinna, Tulla Veera Eeva Maria, Mikkeli.

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (amk): Helenius Juuso Ilmari, Vantaa, Kivinen Juho Joonas Tapani, Toivakka.


Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (amk): Ikonen Anita, Mikkeli, Jaatinen Eveliina Julia, Äänekoski, Tynkkynen Anna, Savonlinna.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, jalkaterapeutti (amk): Heiskanen Terhi Susanna, Sotkamo, Pylvänäinen Emma Lotta Maria, Kangasniemi.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (amk): Tahvanainen Riikka Hannele, Joensuu.


Kouvola

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (amk): Nhu Dinh Hoai Nam, Vietnam.

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (amk): Hyypiä Johanna Karoliina, Kouvola, Kara Laura Sofia, Salo, Kuusisto Jaana Tekla Marika, Kouvola, Nilivaara Topias William, Kouvola, Roudasmaa Heikki Mikael, Helsinki, Vainio Otto Ville Oskari, Tampere.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (amk): Korhonen Anna Kristiina, Äänekoski, Ruti Heli Marjatta, Lahti.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (amk): Silvander Tuija Sari Maria, Virolahti.


Kotka

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (amk): Salo Klaus Valtteri, Kotka.

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (amk): Kangasjärvi Tero Kimmo Petteri, Turku, Lappalainen Jussi Emil, Kotka, Mustonen Ari-Pekka Johannes, Turku.

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi amk): Turunen Tomi Petteri, Vantaa.

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (amk): Jussilainen Iiro Julius, Kotka, Pulkkinen Mirka Susanna, Kouvola, Rautjoki Marko Tapio, Hyvinkää.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (amk): Eriksson Mia Emilia, Kotka, Forsman Mariela Anette, Kotka, Knuuttila Sandra Annika, Seinäjoki, Lavonen Emma Sisko Marika, Kotka, Leskinen Emmi Ida Emilia, Kuopio, Orekhova Natalia, Kotka, Rantanen Essi Sofia, Iitti, Talikka Eija Sinikka, Iitti.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (amk): Aaltonen Elina Sini Tuulikki, Kouvola, Hanski Minna Maria, Hamina, Hämäläinen Noora Natalia, Kotka, Joas Joanna Karoliina, Pyhtää, Kukkonen Sonja Maria, Hamina, Kuosmanen Lissu Elina, Kouvola, Lampinen Minna Susanna, Kotka, Lyytikäinen Laura Marianne, Kotka, Nevalainen Minna Elisa, Kotka, Raittila Jarce Juhani, Kotka, Raussi Riina Minna Helena, Kotka, Rikkola Elli Jasmiini Marika, Helsinki, Siitonen Nea Anna Emilia, Vantaa, Suortti Oona Sofia, Kotka, Söderholm Mona Janna Kristiina, Kotka.

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (amk): Heikkilä Henriikka Hanna Maaria, Pori, Holm Aleksi Ilmari, Hamina, Kangaskolkka Sanni Marja Kaarina, Kotka, Piili Jaana Päivi Annikki, Savonlinna, Turkki Susanna Maria, Mäntyharju.

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (amk): Kangas Juha Aleksi, Kangasala, Ladygina Maria, Kotka.