Xamkissa juhlitaan tänään valmistuneita — Katso tästä nimet!

Länsi-Savo onnittelee valmistuneita.

All Over Press

Onnea valmistuneille!
Onnea valmistuneille!

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta valmistuu tänään torstaina 301 uutta opiskelijaa. Länsi-Savo onnittelee valmistuneita!

Katso valmistuneiden nimet alta.

Mikkeli

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Kautto-Koukka Leena Katri, Laukaa                  

Laitinen Tuomas Matti Tapio, Suonenjoki                  

Latokangas Katri Helena, Keuruu                 

Manninen Hanna Riikka Eliisa, Turku                  

Mäki Minna Elina Maria, Tampere                  

Utter Anu Pauliina, Tampere                  

Vauhkonen Saara Maria, Mikkeli                  

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Ahola Nita Henna Tuulia, Kouvola                                  

Kankkunen Hanna-Kaisa, Leppävirta                              

Källi Saija Maria, Soini                                                   

Myllylä Emmi Johanna, Mikkeli                                                   

Neuvonen Reima Aarre, Lappeenranta                                       

Reimari Anni, Lahti                                            

Ritvasalo Anna Elina, Lappeenranta                               

Ruotsalainen Antti Petteri, Tampere                                

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Pettinen Panu Santeri, Lappeenranta                  

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Jukarainen Pauli Aleksi Ilmari, Imatra                              

Kuuppo Matias Simo Ilmari, Kangasala                                       

Käyhkö Petteri Olli Juhani, Savonlinna                                        

Lappalainen Jali Seppo, Mikkeli                                                  

Lehto Ville Ilari, Lappeenranta                                                    

Manninen Piia Eriikka, Hankasalmi                                 

Mäkelä Emma Katariina, Mikkeli                                                 

Nikunen Miikka Aleksanteri, Lappeenranta                                  

Partti Janne Jouko Sakari, Muurame                              

Pöyhönen Herman Sakari, Mikkeli                                  

Tuisku Tuomas Anssi Olavi, Lappeenranta                                  

Vanhalakka Suvi Johanna, Imatra                                   

Ylikoski Miika Pekka Matias, Mikkeli                               

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Kuosmanen Jarmo Voitto Tapani, Jyväskylä                  

Kyllönen Titta Karoliina, Mäntyharju                  

Roiha-Härkönen Mervi Hannele, Parikkala                                  

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Gynther  Nina Hannele, Mikkeli                                                  

Heikkinen Teemu Iiro Wiljami, Kajaani                                        

Hietamies Lasse Matias, Lappeenranta                                       

Hokka Henri Otto Kalevi, Vantaa                                                

Häyrén Katja Anneli, Kotka                                             

Kamar Caris, Mikkeli                                          

Kaski Ilona Laura Inkeri, Mikkeli                                                 

Kettunen Katja Gunilla, Kotka                                                     

Koivisto Mikko Petteri, Mikkeli                                        

Korpela Katariina Camilla-Sofia, Muurame                                  

Myyryläinen Ulla Sirpa Maritta, Kouvola                                      

Tervonen Niko Petteri, Savonlinna                                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Rintala Kirsi Marjatta, Leppävirta                  

Höök Joanna Kaarina, Jyväskylä                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Torniainen Leena Sisko Lyydia, Hirvensalmi                  

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Harju Hanna Elina, Jyväskylä                                                     

Niiranen Taina Riikka Marika, Nurmes                            

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Jäppinen Emmi Helka Emilia, Loppi                                

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Eronen Heidi Helmi Sofia, Mikkeli                                   

Hiltunen Marjo Susanna, Lappeenranta                                      

Kainulainen Petra Pauliina, Mikkeli                                 

Kohonen Reetta Johanna, Mikkeli                                   

Kontio Maiju Reeta Emilia, Jyväskylä                              

Kuusela Laura Johanna, Mikkeli                                                 

Kuusinen Jasmin Miranda, Lahti                                                 

Närhi Jonna Katariina, Jyväskylä                                                

Pajunen Emmi Julia Karoliina, Mikkeli                                         

Palmamäki Veera-Marketta, Jyväskylä                                        

Piltonen Santra Hilda Tapanintytär, Kajaani                                 

Siikilä Hanna Maria, Mikkeli                                            

Tervo Henna Pauliina, Mikkeli                                                    

Tiihonen Sanna Elina, Mikkeli                           

Walldén Tatja Elisa, Heinola                                           

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Haapiainen Hanne Mari Pauliina, Mikkeli                  

Hyvönen Jani Petteri, Jyväskylä                   

Hämäläinen Sanna Maria, Espoo                  

Kotilainen Jenni Susanna, Leppävirta                  

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Ahde Teemu Klaus Akseli, Mäntsälä                               

Greb Andrei, Jyväskylä                                                  

Haahti Lauri Hannu Nestori, Helsinki                               

Hirvonen Lassi Joel, Tampere                                                    

Hokkanen Olli Oskari, Kangasniemi                                

Inginen Mikhail, Pori                                          

Jyränen Jenni Katariina, Valkeakoski                              

Järvinen Jouni Jalmari, Heinola                                                  

Kohtaniemi Vili Topias, Kouvola                                                  

Koivusaari Juho Sakari, Mikkeli                                                  

Koste Timi Juhani, Mikkeli                                              

Laurila Kalle Juho Topias, Järvenpää                              

Lehtola Miika Alex Karinpoika, Vantaa                                        

Leinonen Anssi Johannes, Mikkeli                                  

Luumi Joonas Jari-Petteri, Kotka                                                

Manninen Antti Einari, Mikkeli                                                     

Marjakangas Samuli Elias, Kuopio                                  

Mettovaara Niko Aleksi Juhani, Porvoo                                       

Nykänen Asmo Eemeli, Helsinki                                                 

Railyan Angelina, Venäjä                                               

Ramula Rene Miika Kristian, Mikkeli                               

Raunila Tomi Tapani, Lappeenranta                               

Repo Ville Juhani,   Haapavesi                          

Ripatti Ville Tapio, Mikkeli                                              

Ryökäs Erkki Johannes, Mikkeli                                                 

Savonen Sami Arto Juhani, Heinola                                

Seppänen Antti Markus, Nurmes                                                

Teittinen Ville Oskari, Jyväskylä                                                 

Uusaro Valtteri Emil, Kouvola                                                     

Vartiainen Tero Elmeri, Helsinki                                                  

Väisänen Veli-Pekka, Mikkeli                                          

Yli-Elsilä Anu Marjatta, Oulu                                           

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Engels Johanna Margaretha, Saksa                               

Koponen Melisa Mikaela, Mikkeli                                                

Ladeichshikova Yekaterina, Kazakhstan                                     

Mickunas Deividas, Liettua                                             

Moroz Bogdan, Venäjä                                                  

Pacevicius Gintaras, Liettua                                           

Semjonov Aleksandr, Viro                                              

Ševerenka Aivaras, Liettua                                             

Sheshenya Pavel, Venäjä                                              

Troitskiy Artem, Venäjä                                                  

Truong Quoc Phong, Vietnam                                                    

Zhang Ya, Kiina                                                             

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Kirmanen Iina Eveliina, Jyväskylä                  

Kortelainen Petra Emilia, Mikkeli                  

Pennanen Elina Maaria, Hämeenlinna                  

Siekkinen Aija Sisko Susanna, Mikkeli                  

Tähtitanner Henna Pauliina, Vantaa                  

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Andreeva Ksenia, Venäjä                                               

Gergalova Anastasiia, Venäjä                                                    

Hoang Thi Dung, Vietnam                                              

Landsem Thomas Nikolai, Norja                                                 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Aalto Tiina Tuulikki, Mikkeli                                            

Aarnio Joni Henrik, Lohja                                               

den Arend Oskar Tapio-Oktavius Marko, Mikkeli                                       

Hellsten Teemu Kalervo, Mikkeli                                                 

Kanerva Ninja Karoliina, Salo                                         

Karttunen Jenna Eveliina, Mikkeli                                   

Karvonen Lasse Pentti Johannes, Porvoo                                   

Kyllönen Maiju Ilona, Mäntyharju                                                

Ledentsä Satu Maria, Kuopio                                         

Mikkonen Jussi Petteri, Mikkeli                                                   

Myyryläinen Mira Marjatta, Mikkeli                                  

Neuvonen Sanna Maarit, Juva                                                    

Nykvist Sanna Helena, Järvenpää                                  

Ollikainen Johanna Maria, Mikkeli                                   

Piispa Petri Tapio, Mikkeli                                              

Ranta Ida Ella Maria, Mikkeli                                          

Rautsiala Veera Kaisa Annika, Savonlinna                                  

Sihvonen Jenna Julia Henriikka, Vantaa                                     

Suppola Juuso Antti Samuel, Mikkeli                              

Takanen Laura Maria, Tampere                                                 

Uimolainen Emilija, Helsinki                                           

Uusitalo Mikko Aleksi, Espoo                                          

Virtanen Samuli Antero, Kouvola                                                

 

Savonlinna

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Pappinen Antti Tapio, Savonlinna                                   

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Mutanen Mikko Santeri, Mikkeli                                                  

Salmela Anna Erika, Turku                                             

Taipale Leena Saara Katriina, Helsinki                                        

Vaheristo Jani Petteri, Mikkeli                                                     

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Mutikainen Johanna Maria, Savonlinna                                       

Rentsch Sarah Karin, Mikkeli       

Kouvola

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Raitanen Paula, Kouvola                                                

Kulttuurialan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (ylempi AMK)

Kopra Anna Pauliina, Espoo                 

Nieminen Aki Kai, Hollola                  

Timonen Tomi Mikael, Espoo                  

Valta Meri Johanna, Kouvola                

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Rogov Anton, Venäjä                                                      

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Kylänlahti Vilma Emilia, Espoo                                                   

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Haapala Emmi Pauliina, Kouvola                  

Pylvänäinen Niina Maaret, Espoo                 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Halme Paula Hannele, Lempäälä                                   

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Henriksson Katarina Helena, Loviisa                               

Lehtinen Mia Marika Teresa, Kouvola                             

Mäkelä Juuso Valtteri, Kouvola                                                   

Ristilä Sari Tuulikki, Kotka                                              

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration,

tradenomi (ylempi AMK)

Bastrygina Anna, Venäjä                  

Ispravnikova Oksana, Lappeenranta                  

Kiviranta Jani, Kouvola                                      

Koppinen Tommi Johannes, Helsinki                  

Rajala Ronja Julia, Helsinki                  

Takkinen Hanna Maria, Kouvola                  

Väkevä Jenni Maria Johanna, Kouvola                  

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Aziadzo Isaac Anani, Ghana                                          

Lankinen Ari Tapani, Jyväskylä                                                  

Thapa Mohan, Nepali                                                             

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Adiyaman Mesut, Hämeenlinna                                                  

Aho Jonna Sinikka, Kouvola                                           

Ahonen Kaisu Viivi Johanna, Hamina                              

Eloranta Jonna Susanna, Kouvola                                  

Karttunen Jenna Susanna, Kouvola                                

Kaukiainen Milla Satu Susanna, Hyvinkää                                   

Keränen Juho-Eerik, Helsinki                                         

Korpaeus Atte-Eemeli Joosua, Kouvola                                      

Puolatie Vili Valtteri, Kouvola                                          

Tanska Annu Elisa, Kouvola                                           

Tynys Laura Elina, Kouvola                                            

 

Kotka

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Butorin Alexey, Kotka                                                    

Keränen Kaisa Claudia, Espoo                                                   

Sairanen Katja Katariina, Järvenpää                              

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Master of Engineering, Insinööri (ylempi AMK)

Peltola Jere-Petteri, Hamina                  

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)        

Aro Nina Maarit, Loviisa                  

Kuusela Ilkka Juhani, Kotka                  

Mäkitalo Jukka Petteri, Kotka                  

Niemi Marko Tuomas Juhani, Iitti                 

Paajanen Marko Rami-Petteri, Mikkeli                  

Rautomäki Sami Juha Petteri, Kouvola                 

Tuliniemi Jani Petteri, Pyhtää                  

Virsu Aku-Pekka Antero, Kotka                  

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Engström Annika Henrietta, Porvoo                                

Heino Lauri Ari Erland, Kouvola                                                  

Holopainen Aleksi Arttu Olavi, Kouvola                                       

Kallela Tommi Antero, Tuusula                                                   

Koivuluoma Jussi Matias, Järvenpää                                                      

Kunttu Santeri, Kouvola                                                             

Laakso Lauri Mikael, Söderkulla                                                 

Lindfors Tero Elmeri, Loviisa                                          

Malinen Teemu Valtteri, Helsinki                                                 

Metso Jari Santeri, Hamina                                            

Nemeliainen Andrei, Hamina                                          

Nieminen Joona Aleksi, Kotka                                                                            

Ollinen Simo Anton, Kotka                                             

Peltola Teemu Anttoni, Kotka                                         

Pesonen Ville Pietari, Kotka                                           

Pylkki Sami Waltteri Johannes, Vantaa                                       

Rajala Hannes Kristian, Kouvola                                                 

Sarrola Jessica Marianne, Vantaa                                  

Siponen Jyri-Petteri, Helsinki                                          

Timperi Mira Riikka Annika, Hamina                               

Tokola Tommi August, Mäntsälä                                                 

Tulokas Roosa Mira Birgitta, Hamina                              

Tuominen Jari Kalevi, Hamina                                                    

Tuominen Tommi Petteri, Kouvola                                  

Valkonen Topi Petteri, Kouvola                                      

Vilhunen Esa Juhana, Kotka                                          

Vilminko Eero Kullervo, Porvoo                                                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Jakonen Antti Juhani, Kotka                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Eerola Sonja Kaarina, Kotka    

Rokkanen Olli Oskari, Helsinki                             

Tammelin Mari Johanna, Kotka                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Huttunen Herkko Ilmari, Kouvola                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Korppi Marika Irene Kristiina, Kouvola                  

Paukkula Eija Marjo Hannele, Orimattila                  

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Grönqvist  Per Niklas, Järvenpää                                    

Helenius Essi Linda Maaria, Turku                                  

Kaplin Iisa Henriette, Hamina                                         

Laukkanen Elsa Rosa Aurora, Kotka                               

Muhli Katja Hannele, Kouvola                                                     

Pihlhjerta Juho Ilmari, Kotka                                           

Pulli Emmi Juulia, Lahti                                                  

Riihiluoma Jyri Antero, Kauhajoki                                   

Sakala Susa Linnea, Kotka                                            

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Hirvelä Petra Johanna Henriikka, Kotka                                      

Nurmikumpu Henna Santra Maria, Kotka                                    

Partanen Martika Aping, Kouvola                                    

Ruuska Katri Emilia Annikki, Kotka                                 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Ampuja Sanni Ida Maria, Kouvola                                   

Hokkanen Suvi, Kouvola                                                

Hovi Kaisa Maria, Kotka                                                 

Hyytiäinen Salla Maisa Johanna, Kouvola                                   

Immonen Henna Riikka, Kotka                                                   

Joutjärvi Sini Marianne, Kouvola                                                 

Muurinen Pia, Kotka                                          

Niemi Jenna Maria, Kotka                                              

Nybom Aurora, Hamina                                                  

Uski Jenna Marika, Hamina                                                 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Engström Joona Eljas Antero, Valkeakoski                                  

Gorokhova Polina, Venäjä                                                                      

Huovila Tatu Ilari, Helsinki                                              

Hämäläinen Rita Katariina, Kotka                                   

Kivinen Noora Elisabet, Kotka                                                    

Sipola Lari Valtteri, Kotka                                               

Stenholm Toni Matias Edward, Halikko                                       

Wall Annika Eeva Katariina, Espoo    

Juttua muokattu 23.6. klo 13.30. Muutettu nimi den Arend Oskar Tapio-Oktavius Mark Markoksi.