He valmistuivat Mamkista - katso Mikkelin ja Savonlinnan valmistuneet!

Katso tästä Mikkelin ammattikorkeakoulusta valmistuneiden nimilista.

Antti Varonen

Tutkintonsa valmiiksi saaneelle voi antaa vaikkapa ruusuja.
Tutkintonsa valmiiksi saaneelle voi antaa vaikkapa ruusuja.

Humanistinen ja kasvatusala, Mikkeli
Yhteisöpedagogi (ylempi AMK), Järjestö- ja nuorisotyön koulutusohjelma: Siltala Marianna Kristiina, Helsinki.
Yhteisöpedagogi (AMK): Lokka Saara Elina, Mikkeli; Lähteenmäki Sara Susanna, Jyväskylä; Niemi Jukka Petteri,Lohja; Rannikko Tiina Maria, Mikkeli; Salo Hanna Maria, Kuopio; Vatanen Maiju Elina, Lahti.

Luonnonvara- ja ympäristöala, Mikkeli
Metsätalousinsinööri (ylempi AMK) Metsätalouden liiketoiminnan koulutusohjelma: Jyrkinen Marja-Liisa, Joensuu.
Metsätalousinsinööri (AMK): Hekkala Sakari Matias, Mikkeli.

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala, Mikkeli
Restonomi (AMK): Chipov Alexandre, Haapajärvi Meyer Alexander, Helsinki; Nokkala Annemari Johanna, Lappeenranta.
Palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutus Restonomi (AMK): Allagulova Sofiya, Venäjä.

Sosiaali-,terveys- ja liikunta-ala, Mikkeli
Jalkaterapeutti (ylempi AMK) Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ja kehittämisen koulutus: Parkkonen Krista Maarit, Savonlinna.
Sairaanhoitaja (AMK): Haimilahti Mariella Annikki, Vantaa; Harju Eevatombi Karoliina, Mikkeli; Huttunen Essi Roosa Johanna, Mikkeli; Jäppinen Erika Tuula Maria, Mikkeli; Kontulainen Anna-Kaisa, Mikkeli; Manninen Laura Marjaana, Hankasalmi; Marttinen Katja Marja Eliisa, Mikkeli; Mäkinen Heidi Emilia, Mikkeli; Nyyssönen Saara Emmi-Leena, Mikkeli; Puhakka Päivi Kesia, Mikkeli; Puuskari Tuomo Marko Juhani, Mikkeli; Sahindal Pinar, Laukaa; Turunen Nina Maarit, Mikkeli; Väänänen Pauliina Mirjam, Mikkeli.
Sosionomi (AMK): Korhonen Hanna-Riitta, Mikkeli; Kosunen Sanna-Maria, Heinävesi; Töyrynen Jarno Juhani, Mikkeli.

Tekniikan ja liikenteen ala, Mikkeli
Insinööri (AMK), Materiaalitekniikan koulutus: Kontinen Anna Helena, Mikkeli. Insinööri (AMK), Sähkötekniikan koulutus: Karhu Olli Johannes, Mikkeli; Kärhä Otto Juhani, Miehikkälä; Vihavainen Vili, Rantasalmi.
Insinööri (AMK), Talotekniikan koulutus: Salonen Tommi Pekka, Lempäälä. Insinööri (AMK), Ympäristöteknologian koulutus: Frantsi Aino Eveliina, Kouvola; Hyytiäinen Teijo Juhana, Mikkeli; Kela Anu Anneli, Espoo; Koski Jouni Juhani, Mikkeli; Luoranen Maarit Anniina, Lahti; Syngelmä Sari Kristiina, Eura; Tynkkynen Janne Valtteri, Imatra.
Liiketalous, Mikkeli
Tradenomi (ylempi AMK), Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutus: Ruuskanen Anne Elina, Savonlinna.
Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK): Blank Margarita, Venäjä; Bolshakova Anna, Venäjä.

Sosiaali-,terveys- ja liikunta-ala, Savonlinna
Fysioterapeutti (AMK): Försti Joni Viljami, Evijärvi; Roikonen Emma Katariina, Savonlinna; Suomalainen Teemu Petteri, Savonlinna.
Jalkaterapeutti (AMK): Pessala Anu Maria, Jyväskylä.
Sairaanhoitaja (AMK): Brandt Markus Petteri, Kuopio; Hellstedt Rauni Hannele, Helsinki; Kaasinen Viivi Johanna, Mikkeli; Kortelainen Antti-Pekka, Siilinjärvi; Kotilainen Nikki Sebastian, Heinävesi; Peuha Jyrki Olavi, Liperi; Terävä Jaana Anneli, Savonlinna.

Tiina Knaappila

Tiina Knaappila