MP ensi kauteen tutussa johdossa – Olli Heinikainen jatkaa seuran puheenjohtajana

MP:n hallitus jatkaa tutussa kokoonpanossaan.

Olli Heinikaisella on edessään neljäs kausi Mikkelin Palloilijoiden puheenjohtajana.
Olli Heinikaisella on edessään neljäs kausi Mikkelin Palloilijoiden puheenjohtajana.

Jalkapallon Ykkösessä ensi kaudellakin pelaava Mikkelin Palloilijat jatkaa Olli Heinikaisen johdossa. Seuran syyskokous valitsi Heinikaisen jatkamaan puheenjohtajana.

Ensi kausi on Heinikaiselle seuran nokkamiehenä neljäs.

– Olemme kehittäneet seuran toimintaa. Tämä työ ja panostukset juniorityöhön tulevat jatkumaan. Edustusjoukkue säilytti Ykkösen sarjapaikkansa ja nyt on tarkoitus vakiinnuttaa paikka toiseksi ylimmässä sarjassa, Heinikainen sanoo MP:n tiedotteessa.

Heinikainen on rakennusalan yrittäjä. Ennen Heinikaista MP:n puheenjohtajana toimi Jarmo Vuorinen.

MP:n hallitus jatkaa entisessä kokoonpanossaan, kun erovuoroiset Juuso Kangaskorpi ja Jan Korhonen valittiin tehtäviin uudelleen. Hallituksessa ovat lisäksi Mikko Antikainen, Ismo Loukoila, Juha-Matti Murtonen, Lassi Otranen ja Matti Paksu.