Tilaajalle

Minja Järvinen Voimisteluseura Siriuksen toiminnanjohtajaksi — "Haluan innostaa lapsia ja nuoria liikkumaan sekä luoda heille enemmän mahdollisuuksia siihen"

Minja Järvinen tahtoo vaikuttaa lasten ja nuorten liikuntaan monella tasolla.

Onni Ojala

Siriuksen varapuheenjohtaja ja tiedotusvastaava Annika Hytönen (vasemmalla) ja toiminnanjohtaja Minja Järvinen. Kuvassa poseeraa seuran maskottipanda, jollainen annetaan jokaiselle uudelle ryhmäläiselle.
Siriuksen varapuheenjohtaja ja tiedotusvastaava Annika Hytönen (vasemmalla) ja toiminnanjohtaja Minja Järvinen. Kuvassa poseeraa seuran maskottipanda, jollainen annetaan jokaiselle uudelle ryhmäläiselle.

Seuratyö, valmennus, sekä lapset ja nuoret. Nämä asiat ovat lähellä Minja Järvisen sydäntä ja saivat hänet hakemaan Voimisteluseura Siriuksen toiminnanjohtajan paikkaa. Järvinen aloitti tehtävässä elokuun alussa.